Balony – najmodniejszy gadżet sezonu

Balony można ostatnio znaleźć wszędzie
Na wystawach sklepów, na targach, w restauracjach, supermarketach, na blogach modnych szafiarek, w telewizji, na eventach, urodzinach, przyjęciach, weselach i wielu innych miejscach.

Bo balony już dawno wyszły z parków rozrywki, gdzie pełniły rolę zabawki dla mniejszych dzieci. Teraz balony chcą mieć wszyscy. A z naszego doświadczenia możemy powiedzieć, że potrafią ucieszyć nie tylko małe dzieci, ale i poważnego biznesmena w koszuli po czterdziestce, czy sympatycznego staruszka obchodzącego okrągłą rocznicę urodzin. Bo balony to sama radość dla wszystkich! A ich rodzajów, typów i możliwości wykorzystania jest bez liku.

Spróbujmy może w takim razie to jakoś usystematyzować i podzielić tak aby pomóc lepiej się z nimi zapoznać. Przede wszystkim balony możemy podzielić na gumowe, czyli takie wykonane z lateksu i foliowe, czyli te z błyszczącej zgrzewanej folii.

W tym wpisie postaramy się wam przybliżyć świat balonów z gumy.

Balony lateksowe występują właściwie we wszystkich kolorach, mogą być pastelowe, krystaliczne, czyli kolorowe balony z lekko przeźroczystym efektem lub z wykończeniem metalicznym.

Oprócz samych kolorów balony możemy spotkać także balony z nadrukami. I tutaj też możliwości kolorów, kształtów samych nadruków na balonach jest nieskończona ilość.

Bardzo popularne są balony z bajkowymi nadrukami ulubionych dziecięcych bohaterów. Nadruk na balonie może mieć formę kolorowego obrazka lub napisu, który nadrukowany jest po dwóch stronach balona. Ale wśród balonowych nadruków możemy znaleźć również takie które pokrywają powierzchnie naszych balonów małymi kwiatuszkami, serduszkami lub innymi wzorkami. Nadruki na balonach pomogą nam także dopasować je do konkretnej okazji, dzięki specjalnym tematycznych nadrukach możemy złożyć komuś życzenia “STO LAT” lub uświetnić jakąś okrągłą rocznicę urodzin, czy udekorować przyjęcie komunijne, roczkowe lub wiele wiele innych.

Nowością wśród balonów lateksowych są balony przezroczyste, zupełnie bezbarwne. Niby nic ciekawego, a jednak są to najbardziej popularne balony gumowe tego sezonu. Zapytacie zapewne dlaczego? Właśnie dlatego, że jeżeli nie widać balona do widać co jest w środku. A tam umieścić możemy wiele różnych ciekawych gadżetów. I tak hitem stały się właśnie balony konfetti. Wyglądają obłędnie. Konfetti, którego użyjemy może być w dowolnych kolorach. Najlepiej sprawdzi się konfetti z bibuły lub miękkiej połyskującej folii. Pomysłów na dekoracje z przeźroczystymi balonami jest bez liku. Można poeksperymentować i do balonów włożyć małe delikatne ozdobne piórka lub sztuczne liście. Internet pełen jest ciekawych pomysłów na wypełnienie transparentnych balonów.

Należy pamiętać także, że wszystkie te gumowe balony, o których tu wspominamy występują także w wielu różnych rozmiarach. A rozmiary te mogą czasami na prawdę zaskakiwać. Bo rzeczywiście nie często widujemy wielkie balony kule, których rozmiar sięga nawet 100cm.

Prezentują się pięknie, a kilka lub kilkanaście balonów wystarczy by wypełnić np. dużą salę weselną. Balony te także występują w wersji bezbarwnej, czyli transparentnej oraz z nadrukami.

Oprócz wielkości balonów możemy spotkać także różne ich kształty. Nie jest może ich tak dużo, jak w przypadku balonów foliowych, ale mamy tu na przykład prawdziwy niezbędnik wszystkich przyjęć weselnych, czyli balony serca dostępne także w wielu kolorach. Dzięki takim balonom w kształcie serc w prosty sposób możemy udekorować kościół, salę weselną lub zorganizować walentynkową lub zaręczynową niespodziankę ;).

Kolejny bardzo często spotykany kształt lateksowych balonów, to dobrze znane wszystkim dzieciom z zabaw z animatorami balony rurki. Te długie balony do modelowania przy odrobinie wprawy i krótkim treningu jesteśmy w stanie zamienić we wspaniałe zwierzątka, czy kwiatki we wszystkich możliwych kolorach. Balony do modelowania mogą zamienić się w niezwykłą zabawę dla całej rodziny. Wystarczy napompować i zacząć skręcać, wiązać i przeciągać powstanie nam jakiś ciekawy kształt.

Świetną zabawę mogą zapewnić nam także lateksowe balony, znane jako bomby wodne. Brzmi groźnie? Spokojnie te bomby są gwarancją świetnej zabawy na wolnym powietrzu, najlepiej w upalne letni dni. Co należy zrobić. Balony napełnia się wodą, wiąże i zabiera się ze sobą do ogrodu. Polecamy zabawę w prawdziwą wodną wojnę na dwie drużyny. Sporo zabawy, śmiechu i trochę ochłody w upalne dni.

Jak widać rodzajów balonów jest bez liku, wystarczy zdecydować się na wybrany rodzaj, kolor wielkość, dopasować do okazji i dobrze się z nimi bawić.