Urodziny z “Maszą i Niedźwiedziem”

urodziny z maszą i niedźwiedziem

Czy ktoś z Was widział już pewną małą dziewczynkę w różowej sukience w towarzystwie wielkiego, brązowego Niedźwiedzia. Para, na pierwszy rzut oka,zupełnie do siebie niedopasowana. Takie rzeczy możliwe są jednak w bajkach. Oto i ona - bajka, która zawładnęła sercami dzieci, a w niektórych przypadkach nawet sercami ich rodziców. Poznajcie Maszę i Niedźwiedzia. Ten niezwykły duet to bohaterowie bajki o tym samym tytule, produkcji rosyjskiej, którą emituje już od jakiegoś czasu polska telewizja.

Masza to wesoła, nieco szalona, sympatyczna dziewczynka, która pewnego dnia spotyka na swojej drodze w lesie bardziej poukładanego i zorganizowanego Niedźwiedzia. Od tego momentu życie niedźwiedzia wywraca się nieco do góry nogami.

Przygody tej dwójki, Maszy i Niedźwiedzia okazały się międzynarodowym hitem, oglądane są i lubiane w wielu krajach na świecie. Nic więc dziwnego, że Masza i Niedźwiedź popularni są również i u nas. Młodsze dzieci, zarówno dziewczynki jak i chłopcy wprost przepadają za tą wesołą dwójką bohaterów.

Dlatego nie ma się co zastanawiać, jeżeli planujecie urodzinową imprezę swojego dziecka. Masza i Niedźwiedź to idealny wybór na motyw przewodni takiej imprezy, a pojawić się na takim przyjęciu mogą w bardzo prosty sposób. Wystarczy kilka dodatków i dekoracji, aby ucieszyć i zrobić przyjemność wszystkim dzieciom.

Podstawowy element, który powinien na imprezie się pojawić to postacie głównych bohaterów bajki, czyli Maszy i Niedźwiedzia, które będą witały naszych gości. Najprostszym rozwiązaniem będą zatem balony w kształcie postaci dziewczynki Maszy i Niedźwiedzia. Do dyspozycji mamy balony w dwóch rozmiarach. Te większe, prawie metrowe balony możemy napompować helem, dzięki czemu pięknie będą unosiły się w powietrzu nad głowami zadowolonych dzieci.

Balon taki, po napełnieniu helem będzie latał w powietrzu jeszcze kilka dobrych dni i stanowił super pamiątkę po urodzinach w stylu Maszy i Niedźwiedzia.
Do dyspozycji mamy również mniejsze baloniki foliowe z postacią sympatycznego niedźwiedzia, które pompujemy powietrzem i przyczepiamy do specjalnego patyczka z koszyczkiem. Takie mniejsze ozdoby możemy ustawić w kilku miejscach w pomieszczeniu, gdzie planujemy imprezę. A na jej koniec rozdać każdemu z gości na miłą pamiątkę świetnej imprezy z Maszą.

Aby jednak właściwie zorganizować przyjęcie rozpocznijmy od zaproszenia naszych gości. Proponujemy w tym celu wykorzystanie gotowych składanych zaproszeń z kopertami. Wypiszmy zaproszenia razem z dzieckiem, podajmy szczegóły imprezy, gdzie i kiedy się odbędzie oraz w jakich godzinach. Każdego z zaproszonych po wyjęciu zaproszenia z koperty przywitają postacie niesfornej Maszy i Niedźwiedzia, a po ich otwarciu poznają wszystkie niezbędne szczegóły związane z naszym przyjęciem u Maszy i Niedźwiedzia.

Istotnym elementem przyjęcia dla dzieci jest zorganizowanie miejsca z przekąskami i małymi słodkościami. Dobrym pomysłem będzie takie zagospodarowanie pomieszczenia na przyjęcie by zostawić jak najwięcej wolnej przestrzeni dla dzieci do zabawy. Najlepiej uprzątnąć pokój, meble ustawić pod ścianą i tam też zorganizować stół z przekąskami. Pomiędzy słodkości i inne ulubione dziecięce przekąski możemy podać także nieco zdrowszy poczęstunek. Na pewno dzieci chętniej po niego sięgną, jeżeli posiłki na waszym przyjęciu serwować będzie Masza i Niedźwiedź.

Zastanawiacie się jak to zrobić. Spokojna głowa. Firmy produkujące akcesoria na przyjęcia zadbały o każdy mały szczegół.

Zacznijmy od nakrycia stołu. Jeżeli Twój stół nie bardzo pasuje do klimatów dziecięcego kinderbalu, należy czym prędzej przykryć go odpowiednim obrusem z Maszą i Niedźwiedziem. To efektowne, ale i praktyczne rozwiązanie. Obrus jest foliowy, więc nie ma szansy się pobrudzić. Wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką i będzie jak nowy.

Na naszym stole z motywem Maszy i Niedźwiedzia nie może zabraknąć także talerzy i kubków.

Tutaj również podpowiadamy by postawić na rozwiązanie wygodne, praktyczne a zarazem kolorowe i efektowne. Zapewnią nam to jednorazowe talerzyki i kubeczki z serii Masza i Niedźwiedź. Talerzyki wykonane ze sztywnego papieru, kubeczki z bezpiecznego plastiku. Wszystkie elementy posiadają kolorowe nadruki z postaciami z bajki Masza i Niedźwiedź. W opakowaniu jest aż 8 szt. talerzyków oraz 8szt. Kubeczków. Wszystkie nadają się do zimnych i lekko ciepłych dań i napojów. Taki zestaw pomoże nam zaserwować wszystkie przekąski oraz podać napoje dla dzieci.

Jako dodatek do napojów w kubeczkach polecamy tematyczne słomki z Maszą i Niedźwiedziem. Są to plastikowe, zginane dobrze nam znane rurki do picia. Te z serii Masza i Niedźwiedź są przezroczyste, więc będą zmieniać kolor, w zależności jaki napój będzie w kubeczku. Co z naszego doświadczenia wiemy bardzo cieszy zawsze wszystkie dzieci. Każda słomka do napojów ozdobiona jest specjalnym okrągłym medalionem. Na jednych odnajdziemy obrazek z Maszą, na innych zaś widnieje sympatyczny niedźwiedź. Z doświadczenia wiemy, że dziewczynki chętniej sięgają po rurki z medalionem Maszy, chłopcy natomiast wybierają zawsze niedźwiedzia.

Aby nasz kącik z przekąskami był widoczny z daleka rozwieśmy nad nim tematyczną girlandę z obrazkami Maszy i Niedźwiedzia. Griland taka składa się z foliowych trójkątnych flag, które przymocowane są do sznurka tworząc jeden spójny łańcuch. Wystarczy wyciągnąć ją z opakowania i rozwiesić kilka w pomieszczeniu nad stołem.

Mimo, że Masza jest dziewczynką i nosi różową sukienkę to bajka ta ma również wielu sympatyków wśród małych chłopców. Nie rezygnujmy zatem z przyjęcia z Maszą i Niedźwiedziem dla chłopców. Wystarczy aby do tematycznych dodatków z bajkowym motywem dodać kilka neutralnych dekoracji w bardziej chłopięcych kolorach, takich jak żółty czy zielony. Proponujemy wykorzystać duże lateksowe balony, które rozwieszając w pomieszczeniu przeniosą nas w leśny świat bajkowego niedźwiedzia.

Zaproście zatem Maszę i Niedźwiedzia do Waszego domu i zorganizujcie z nimi przyjęcie dla najmłodszych. Nie ma nic prostszego!