Roczek dziewczynki – przyjęcie dla małej księżniczki

roczek dziewczynki

Narodziny dziecka to niezmiernie ważna sprawa dla każdego młodego rodzica.
Tym bardziej należy zrozumieć, jacy rodzice dumni są kiedy ich pociecha kończy swój pierwszy rok życia. Jest to nie lada okazja, którą należy oczywiście odpowiednio świętować. A najlepiej zrobić to zapraszając swoich najbliższych i organizując piękne, bajkowe, pięknie udekorowane przyjęcie.

Chcemy podpowiedzieć dziś w jakim klimacie można zorganizować pierwsze urodziny dla dziewczynki.

Jak wiadomo, każda mała dziewczynka jest oczkiem w głowie rodziców, a pięknie pasuje do niej różowy kolor. Doskonale wiemy również, że kolor ten ma zarówno tyle samo zwolenników jak i przeciwników. Jedni kochają, drudzy nieco mniej :). Dlatego proponujemy dziś imprezę na roczek dziewczynki w różowej kolorystyce w nowej odsłonie. A nowe oblicze różu to rosegold, czyli różowe złoto. Jest to najmodniejszy odcień ostatnich miesięcy, jednocześnie elegancki i szykowny, ale również świetnie pasujący do dziecięcych przyjęć. Dekoracje w tym kolorze bardzo ładnie łączą się z dodatkami w odcieniach jasnego, pudrowego czy pastelowego różu oraz złota.

Jakie dekoracje będą nam zatem potrzebne. Przede wszystkim polecamy okazały balon cyferkę “1” właśnie w kolorze rosegold.

Warto dobrać do niego kilka mniejszych baloników w podobnym odcieniu różowego złota, które uzupełnią naszą balonową kompozycję. Świetnie sprawdzą się wtedy małe foliowe gwiazdki, czy balon napis LOVE, który stał się już hitem internetu.

Niezależnie od tego czy nasze przyjęcie organizujemy w restauracji, czy też w domu warto uzupełnić dekoracje naszego wnętrza dodatkowymi przestrzennymi ozdobami. Można zawiesić je na przykład nad stołem. Najlepiej do tego nadadzą się bibułowe pompony.

Ten efektowny gadżet występuje w kilku rozmiarach oraz wielu, wielu kolorach.

Dzięki czemu możemy stworzyć całą, zgraną kompozycję. Wybierzmy kilka większych pomponów w kolorze jasno różowym, które uzupełnimy małymi złotymi pomponami z bibuły.

Pompony należy samodzielnie złożyć, każdy z nich posiada wstążeczkę, dzięki której przy pomocy dodatkowego sznurka rozwiesić możemy je nad stołem na różnych wysokościach. Gwarantujemy, że po przyjęciu pompony takie zostaną z Wami na dłużej, ciesząc oczy i dekorując na przykład wnętrze dziecięcego pokoju.

Kolejnym elementem, na dodatek jednym z ważniejszych na roczek dziewczynki jest stół i jego dekoracja. To tutaj właśnie posadzimy wszystkich gości naszego roczkowego przyjęcia. Ważne aby stołowe dekoracje także dobrać w odpowiednich kolorach. Jeżeli nikt z nas nie ma w domu różowych talerzyków i kubków, nic straconego. Z pomocą przychodzą nam naczynia jednorazowe. Które nie dość, że dobierzemy w interesującej nas kolorystyce, to zaoszczędzą również sporo czasu przy sprzątaniu. Dodatkowo są zdecydowanie bezpieczniejsze w użyciu dla naszych dzieci.

Zacznijmy jednak od początku, czyli od obrusu. Oryginalnym i ostatnio bardzo modnym sposobem dekoracji stołu są wąskie bieżniki, które rozkładamy na całą długość stołu. Do wyboru mamy materiały takie jak błyszczące elegancki satyny, czy modny, delikatne tiule. Podpowiadamy, aby połączyć je oba i wykorzystać do tego złotą satynę i jaśniutki różowy tiul. Nakładają je na siebie stworzymy ładny dekoracyjny efekt. Materiały zakupisz w długich rolkach, dzięki czemu wykorzystać można je także do ozdobienia krzeseł, wiążąc na nich okazałe kokardy.

Jeżeli zdecydujemy się na obrus w złotym kolorze zrównoważmy wtedy kolorystykę stołu naczyniami i dodatkami w różowych odcieniach. 

Zaproponować możemy talerzyki w dwóch rozmiarach, które wykorzystać możemy do podania głównego poczęstunku i deseru. 

Dla każdego z gości przygotujmy również kubek na napoje ze słomką, serwetkę oraz odpowiednio dobrane sztućce. Dzięki jednorazowym produktom wszystko to uda się dobrać w podobnym odcieniu lub jednakowym motywie czy wzorze.

Gwarantujemy, że tak przygotowane przyjęcie na roczek dla dziewczynki okaże się prawdziwym sukcesem.